GRY

Dzień Chłopaka w III c.

Try our slideshow maker at Animoto.

30 września 2013 r.

Od pierwszej lekcji nasi chłopcy, nie mogli  doczekać się prezentów. A jaka była radość kiedy mogli je odpakować, i oczywiście pobawić się na dywanie. Ale dzisiaj był szczególny dzień, więc wspólnej zabawy nie mogło zabraknąć. Konkurs na super chlopaka wygrał Adrian, a drugie miejsce zajął Bartek. Chłopakom serdecznie gratulujemy!

Jesienne jeżyki.

27 września 2013 r.

W piątek przywitaliśmy jesień w naszej klasie. Tworzyliśmy małe arcydzieła z winogron, gruszek i borówek. Na zakończenie zjedliśmy nasze owocowe jeżyki.

Po takiej porcji witamin nie będziemy chorować.

Wizyta w Multicentrum.

Ostatnio byliśmy w Multicentrum. Znamy to miejsce bardzo dobrze, tym chętniej oddaliśmy się zabawom konstrukcyjnym i graficznym. Nowy program do rysowania jest fantastyczny.

W piekarni.

Abecadło.

16 wrzesień 2013  roku

Dzisiaj odwiedziliśmy bibliotekę multimedialną ,,Abecadło" która mieści się w Alfie. Panie bibliotekarki opowiadały nam jak funkcjonuje taka biblioteka, oraz dlaczego nazywa się multimedialna. Opowiadały w jaki sposób możemy zapisać się do biblioteki, i jakie książki, płyty czy gry możemy wypożyczyć. Na koniec przeczytały nam ,, Pomyloną bajkę", a naszym zadaniem było zgadnąć, co w tej bajce nie pasuje. Świetnie się bawiliśmy.Przy okazji siedzieliśmy wokół dużej kropki. Kropka nam towarzyszy wszędzie.

Dzień Kropki w III c.

13 września 2013 r.

 Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzi się od pięciu lat. My obchodziliśmy to święto po raz drugi razem z blisko 1,3 mln uczniów na całym świecie.  Tego dnia ubraliśmy się w ubrania w kropki, a niektórzy z nas przygotowali orginalny strój w papierowe kropki. Brawo za pomysłowość !

Na lekcjach rysowaliśmy fragment opowiadania o Kropce, układaliśmy zdania oraz szukaliśmy ukrytych kropek w  klasie ze specjalnymi zadaniami. Film musieliśmy obejrzeć w domu, ale zrobiliśmy to z przyjemnością, bo Vashti to sympatyczna dziewczynka.

Tablety w akcji.

17 września 2013 r.

To będzie pamiętna data. Dla mnie na pewno. Pierwsze zadanie tabletowe wykonane przez moich uczniów i to wykonane na 100 %. Aplikacja colAR pobrana na tablet umożliwia uzyskanie efektu 3D obrazka, który należało wcześniej pokolorować. Z okazji Dnia Kropki przygotowano obrazek z kropką, ale też kilka innych obrazków: myszka, but, samolocik, ptak. Poprosiłam o przysłanie zdjęć na mojego maila. Dziękuję Monice, Michałowi i Patrykowi. Też sie pobawiłam tą aplikacją i dołączam moje kropki w 3D. Czekam na maile od pozostałych uczniów.

Kropkowane obrazki.

Świat będzie w kropki.

Taniec jest dobry na wszystko.

Mieliśmy okazję pobawić sie wspólnie ze szkołą tańca Wasilewski&Felska. Przy dźwiękach muzyki tańczyliśmy i braliśmy udział w konkursach.

Wizyta na poczcie.

We wtorek, 10.09. wybraliśmy się z klasą na pocztę wysłać list, do naszej kochanej wychowawczyni pani Joli. Cała klasa podeszła do zadania z ogromnym zaangażowaniem. W dodatku każdy miał okazję, samodzielnie kupić znaczek pocztowy.

Narodowe czytanie Fredry.

W piątek 6.09 przyłączyliśmy się do akcji ,,Narodowe czytanie A.Fredry". W czasie lekcji, czytaliśmy z panią Anielą ,,Małpę w kąpieli" A.Fredry, i bawiliśmy się w teatr. Dostaliśmy także specjalne zadanie, ułożyć kolejność zdarzeń oraz pokolorować obrazki.

Gratulujemy Marcelowi, który w sobotę na starym mieście, wziął udział w konkursie o Fredrze i zdobył nagrodę.

„Narodowe Czytanie” to zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. Czytanie zostało nazwane „narodowym”, aby podkreślić jego powszechny  charakter. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

Święto Kropki.

Razem z nami świętować będą dzieci z różnych szkół w Polsce. Oto mapa

https://mapsengine.google.com/map/edit?mid=zDyx4L-Ik5zk.krY5opDYhKNc

 

 

Do tego święta należy się przygotować. Oglądamy film i wykonujemy jeden rysunek do jakiegoś wydarzenia. Rysunek będzie podlegał ocenie. 

O nas w książce.

11 września 2013 r.

Z radością i dumą zamieszczam publikację o najlepszych projektach eTwinning. Na stronie 56 jest informacja o naszym projekcie o pieskach. Warto sobie przypomnieć.

Szkoła z klasą 2.0.

W lipcu podsumowano nasze działania w programie Centrum Edukacji Obywatelskiej Szkoła z klasą 2.0. Za nasze działania związane z projektem "Ortografia w chmurach", który realizowaliśmy z klasą II a ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Opolu otrzymaliśmy 3 odznaki. Gratuluję dzieciom wspaniałej i aktywnej pracy na platformie Moodle.

Wakacyjne wspomnienia.

Początek roku szkolnego.

3 września 2013 r.

Dzięki pani Violi oraz pani Kasi, mamie Julki mam kilka zdjęć z wczorajszego apelu. Pięknie wyglądaliście, wyrośliście przez wakacje. Nie wszyscy są na tych zdjęciach, ale wszystkim Wam życzę wspaniałego roku szkolnego.

Kierunki na mapie.

3 września 2013 r.

Wakacje minęły. Macie głowy pełne wrażeń i wspaniałych wspomnień. Pora na zabawę z mapą. Przyporządkujcie miasta do kierunków na mapie. Korzystajcie z mapy online. 

https://maps.google.pl/

 

Kliknijcie na ćwiczenie poniżej. Dobrej zabawy !

 

 

Zabawa na dobry początek.

Kliknij na zdjęcie poniżej i wykonaj ćwiczenie. Wybierz opcję Solve, powodzenia.