Halloween.

30 października 2013 r.

To były bardzo fajne zajęcia. Niektóre dzieci się przebrały, mieliśmy dwie dynie-lampiony, Dominika upiekła babeczki, a Monika przyniosła dynię ozdobną, która pięknie udekorowała halloweenowy stolik. Przygotowywaliśmy się do jutrzejszego dyktanda, ale też oglądaliśmy film, słuchaliśmy piosenki, zrobiliśmy historyjkę o Halloween. Niektórzy nie naładowali baterii w tabletach i nie mieli okazji wykonać wszystkich zadań.

yummy lekcje

29 października 2013 r.

Były i kody QR , i ortografia, i tablety i na końcu yummy strona.

Europejskie Odznaki Jakości.

30 października 2013 r.

Dziś otrzymaliśmy dwie Europejskie Odznaki Jakości za dwa projekty. 

Gratulacje! Twoja szkoła otrzymała Europejską Odznakę Jakości eTwinning za wspaniałą pracę w projekcie eTwinning "In the bird canteen" oraz " TTA Twinbus Travel Agency". Oznacza to, że Twoja praca, praca Twoich uczniów i Twojej szkoły została oceniona jako reprezentująca najwyższy europejski poziom. 


W związku z tym, otrzymasz certyfikat, który możesz dołączyć do swojej strony internetowej (stron internetowych) lub wystawić w widocznym miejscu w swojej szkole. Ponadto, Twój projekt zostanie pokazany w specjalnym miejscu na Europejskim Portalu:  www.etwinning.net.

Jeszcze raz gratulujemy tego niezwykłego osiągnięcia.CSS, Bruksela"

Kody QR o Olsztynie.

Muuvit

Tabliczka mnożenia-przypominamy sobie.


zondle - games to support learning

Plakaty o nas.

Plakaty o Olsztynie.

Spacerkiem po Olsztynie.

24 października 2013 r.

Było wspaniale, dopisała pogoda i nie było tłoku na Starówce. Spotkaliśmy dwie grupy innych dzieci, które miały zajęcia o Olsztynie. Zrbiliśmy zdjęcia potrzebne  do przygotowania plakatów o naszym mieście, bo musimy wysłać prezentację do partnerskich szkół.

Lody i ciasteczka w cukierni były pyszne, niektórzy z nas mieli kłopot ze zjedzeniam obiadu...

Brzydkie kaczątko.

23 października 2013 r.

Baśń nam się bardzo podobała. Narysowaliśmy kolejne wydarzenia i ułożyliśmy je na pasku tapety. Tak powstała ścieżka opowiadania, którą kilka osób przeszło i opowiedziało przygody kaczątka. Potem pisaliśmy opowiadania w zeszytach z wykorzystaniem słownictwa zgromadzonego na tablicy. Każdy pobrał aplikację Pic Say do edycji zdjęć. Wykonaliśmy zdjęcia tabletem naszych obrazków i edytowaliśmy je w tej aplikacji. Należało dodać podpisy, albo dialogi. Nie było to trudne, niektórzy z nas zrobili szybko swoje dowolne zdjęcia. Pani się ucieszyła, bo wysłaliśmy jej na pocztę gotowe zdjęcia, niektórzy z nas mają pocztę założoną przez rodziców.

Lekcja z tabletami.

22 października 2013 r.

Czasu mamy za mało, a gdy zadzwoni dzwonek dzieci wcale nie chcą wychodzić na przerwę. Przypomnieliśmy sobie historię kaczątka,  podzieliłam klasę na grupy 4-5 osobowe i każdej grupie rozdałam karty z kodami QR oraz paski papieru. Należało odszyfrować kody, a rozszyfrowane wypowiedzenia zapisać na paskach papieru. Utworzyły one kolejne wydarzenia. Dzieci wyjaśniły też wątpliwości, czy kaczątko najpierw trafiło do starej kobiety, czy wieśniaka. Potem z zeskanowanego tekstu podsumowującego baśń wypisywały części mowy, była okazja do powtórnego wyjaśnienia niezrozumiałych słów, których w baśni całkiem sporo. Znaczenie słowa tolerancja Monika odszukała w " Słowniku języka polskiego". W wersji książkowej słownika trzeba było przypomnieć sobie kolejność alfabetyczną wyrazów. Na koniec dzieci otrzymały 4 obrazki, do których miały dobrać podpisy z wcześniej zapisanych wypowiedzeń. Jutro ciąg dalszy spotkań z Andersenem.

Wizyta TVP Olsztyn.

Krótka migawka z dziesiejszych zajęć. 

 

http://www.tvp.pl/olsztyn/informacja/informacje/wideo-godz-1530/211013-godz-1530/12767708

 

................................................................................................................................................

I dłuższa relacja.

 

http://www.tvp.pl/olsztyn/informacja/informacje/wideo/211013-godz-2200/12777672

 

..........................................................................................................................................

Tablety w akcji.

21 października 2013 r.

Ruszyła mobilna pracownia w naszej sali. Internet działał bez zarzutu, dzieci miał wszystkie aplikacje, które potrzebowaliśmy na zajęcia. Kody QR zeskanowały bez problemu. Gra matematyczna też była świetna, bo bawiły się w parach. Jutro dokończymy zajęcia, bo dziś nam trochę przeszkodziła wizyta TVP Olsztyn. To było miłe, ale nie dokończyliśmy lekcji. Na koniec mogliśmy pograć w swoje gry. Jutro ułożymy regulamin korzystania z tabletów na lekcjach.

 

FILMIK

 

Gry planszowe- Władca gier.

Naszym rozgywkom przyglądał sie dziennikarz Gazety wyborczej. Oto całkiem spora relacja. Może inni się zainspirują i zorganizują taki fajny dzień podczas urodzin ?

 

ARTYKUŁ

...............................................................................................................................................

Konkurs Nauczyciel Roku 2013.

14 października miałam zaszczyt brać udział w gali na Zamku Królewskim z okazji finału konkursu Nauczyciel Roku 2013. Konkurs organizowany jest od 12 lat. Kapituła konkursu spośród około stu wniosków wyłania 13 nominowanych nauczycieli. Wszystkie szkoły, z których pochodzą nominowani otrzymują tytuł- Szkoły na medal. To wielki sukces dojść do finału, tym bardziej się cieszę. Dziękuję moim uczniom, bo bez nich nigdy by mi się to nie udało.

 

http://www.glos.pl/nauczycielroku

Recytujemy wiersze Jana Brzechwy.

Recytacja wierszy Jana Brzechwy - zabawa w teatr.

 

      W naszej klasie dzisiaj każdy uczeń mógł  wcielić się w rolę aktora. Na trzeciej lekcji z panią Anielą wybraliśmy się do sali zabaw w szkole. Recytowaliśmy wiersze J.Brzechwy jak prawdziwi aktorzy .

Każdy z nas  mógł wybrać swój ulubiony utwór. Dzięki temu poznaliśmy nie jeden, ale wiele wierszy tego autora. Niektorzy  przynieśli nawet rekwizyty , rysunki aby uatrakcyjnić wykonanie. Bawiliśmy się wspaniale.

Władca gier.

,,Władca Gier"- warsztaty z gier planszowych

 19.10.2013r

Tego dnia  zaproszony przez panią Anielę odwiedził, nas pan Piotr Mazur - nazywany Władcą Gier.

Pan Piotr pokazał nam, że grając można nie tylko miło spędzać czas ale to doskonały traning intelektualny, a także pomoc w działaniach edukacyjnych. Liczyliśmy w pamięci skomplikowane działania, rozwiązywaliśmy rebusy, układaliśmy historyjki, a także trenowaliśmy naszą spostrzegawczość. Poznaliśmy wiele interesujących gier, które zaispirowały nas do tworzenia własnych edukacyjnych gier planszowych.

Zdrowe śniadanie.

Wzięliśmy udział w akcji firmy Unilewer " Pamiętajmy o sniadaniu". na początku przypomnieliśmy sobie, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Odpowiednio skomponowane śniadanie dodaje energii i wspomaga myślenie. Wiemy już także na co należy zwracać uwagę przy komponowaniu śniadania. Tego dnia samodzielnie przygotowaliśmy swoje śniadanie w klasie. Nasze kanapki były nie tylko ładne, ale też zdrowe. Klasowy konkurs na najładniejszą, najbardziej pomysłową i najzdrowszą kanapkę wygrały Oliwka, Wiktoria i Pola. Dziewczynkom serdecznie gratulujemy. Na zakończenie zajęć dostaliśmy piękne kanapniki od firmy Unilewer, abyśmy nie zapomnieli o drugim śniadaniu. Bardzo dziękujemy. To był pyszny dzień.

 

 

Zajęcia komputerowe z panią Ewą.

Na portretach jestem nie do poznania.

Bardzo mądry wierszyk.

Taką zabawną formę przypomnienia w jaki sposób zwracamy się do pani dostałam od koleżanki polonistki. 

Apel porządkowy.

8 października 2013 r.

Gratulacje dla wszystkich uczniów klasy III c, którzy otrzymali wyróżnienie za swoje zachowanie. Brawo!

Portrety i piosenka.

Dzięki pani Anieli i pani Bożenie otrzymałam takie wzruszające upominki. Dziękuję serdecznie za ten prezent obu paniom i moim uczniom. J.O.

Spektakl teatralny.

Ostatnio byliśmy na spektaklu teatralnym pt. " Kto Ty jesteś ? ". To była lekcja patriotyzmu, bo przypomnieliśmy sobie symbole narodowe i niektóre legendy.

Olsztyn, nasze miasto.

Dbajmy o zęby.

1 października 2013 r.

Pamiętamy super lekcje o zębach, którą mama Julki razem z misiem przeprowadziła dla nas w pierwszej klasie. Aż trudno uwierzyć, że to było tak dawno, bo mamy wrażenie, że wczoraj.

Dzisiaj w naszej szkole odbyły się badania profilaktyczne zębów zorganizowane przez firmę Wrigley Polska pod patronatem Polskiego Towarzystwa Stomatologiczego. Na naszych buziach gościły usmiechy i wszyscy wróciliśmy z badań bardzo zadowoleni. W dodatku każdy z nas otrzymał torbę pełną prezentów, a w środku były gumy do żucia, pasta do zębów i szczoteczka. Ale była radość ! Pani Aniela pozwoliła nam wyjątkowo żuć gumę podczas lekcji, był nawet konkurs balonowy .

 

 

Try our slideshow creator at Animoto.