Legendy

28 kwietnia 2014 r.

Lekcja o legendach była ciekawa. Czytaliśmy dwie wersje, a potem robiliśmy mapę myśli w aplikacji SharpMindMap. Początkowo internet nie pozwalał nam na wykonanie quizu w kahoot, ale pod koniec zajęć w końcu nam się to udało.

wykreślanka

Filcanki, teraz tablecianki.

19 kwietnia 2014 r.

Szyliśmy filcanki, a teraz przyszła pora na tablecianki. Robiliśmy je na lekcji języka angielskiego.

Urodziny Bartosza.

Bartosz celebrował swoje 10 urodziny razem z nami. Zwyczaj jest z nami od klasy pierwszej. Na poczatku był tylko tańczący kwiatek. Teraz dodatkowo towarzyszy solenizantom jodłująca owieczka i grający kapelusz. Każdy chce go mieć na głowie. Bartoszowi życzyliśmy wspaniałych ocen w klasie czwartej, dużo dobrych kolegów i zdrowia. Sto lat, Bartosz !

Wiosenne zabawy.

Wiosna sprzyja zabawom na świeżym powietrzu. Korzystamy z placu zabaw, bo w klasie czwartej już nie będziemy mieć okazji go odwiedzać.

Wystawa i konkurs na pisankę.

18 kwietnia 2014 r.

Pani Monika, nasza katechetka, zorganizowała konkurs na wielkanocną pisankę. Z naszej klasy brały udział w konkursie dziewczynki: Magda, Monika, Basia, Pola, Dominika, Oliwka i Wiktoria. Nagrody otrzymały wszystkie dzieci, gdyż trudno było wybrać najpiękniejszą pisankę spośród wielu pięknych. Gratuluję serdecznie wszystkim nagrodzonym.

Wielkanoc za pasem.

Urodziny Sylwii.

Kolejne klasowe urodziny to urodziny Sylwii. Odśpiewał kwiatek, owieczka, kapelusz i my głośno również śpiewaliśmy dla Sylwii. Sto lat, Sylwia!

Szyjemy.

14 kwietnia 2014 r.

Szyliśmy w piątek, a dziś do pomocy przyszła mi babcia Laury. Całe szczęście, bo wiązanie supełków, nawlekanie igieł, wiązanie supełków na zakończenie dzieła, podziwianie, wydawanie okrzyków radości, chwalenie...to za wiele na jedną osobę. Ale wyszło znakomite pisankowo-filcowe  dzieło. Dziękuję Pani Krysi za serce i piękny prezent, którym mnie obdarowała na koniec zajęć. Taka babcia to prawdziwy skarb.

Sprawdzian trzecioklasisty.

10 kwietnia 2014 r.

To był nasz pierwszy poważny sprawdzian, ale nie był trudny. Pracowaliśmy przez trzy lata i teraz poradziliśmy sobie bardzo dobrze. Wcześniej obejrzeliśmy film u naszych kolegów w sali 107. Wprawił nas w radosny nastrój.

Wizyta w szkole fińskiej w Hiszpanii.