Film Dominiki.

Taki oto film dostałam od Dominiki. Sprawił mi wielka radość.

Ostatnia praca domowa.

Pożegnania nadszedł czas.

Trudno uwierzyć, że minęły trzy lata i czas na pożegnanie. Wszyscy otrzymali promocję do klasy czwartej i od września rozpoczną nowy etap w swoim szkolnym życiu.

Kochane dzieci, bardzo się cieszę, że byliście moimi uczniami i mogłam też uczyć się od Was. Codziennie biegłam do Was na skrzydłach, bo czekaliście na nowe działania i zawsze z ogromną chęcią zabieraliście się do wszystkiego, co Wam proponowałam. Osiągnęliśmy wspólnie bardzo wiele, dziękuję Wam za to. Rodzicom gratuluję cudownych dzieci. Wszystkim z głębi serca życzę powodzenia.

Urodziny Julki.

Julka obchodzi urodziny w wakacje, ale postanowiła wspólnie z nami celebrować to święto jeszcze przed wakacjami. Było nam bardzo miło i słodko. Życzenia, piosenki, szalony kwiatek i owieczka- było wszystko tak, jak zawsze. Sto lat !

Apel podsumowujący rok szkolny.

We czwartek rozdano nagrody i wręczono upominki na apelu klas I-III. Głównym punktem programu było wręczenie medali za superzachowanie. Gratulacje dla uczniów klasy III c oraz Moniki, która odebrała też nagrodę za zdobycie wyróżnienia w międzynarodowym konkursie matematycznym Kangur oraz nagrodę dla najlepszej czytelniczki w naszej klasie.

Żegnamy się występami.

W środę po południu spotkaliśmy się z rodzicami uczniów klas trzecich na pięknej imprezie. Program artystyczny, który przygotowały dzieci zachwycił oglądających i został nagrodzony brawami. Dzieci przedstawiały swoje talenty, a mają ich bardzo wiele. Basia zagrała solo i zaśpiewała w duecie z Laurą, Oliwka i Dominika również śpiewały, Julka i Sylwia rewelacyjne zatańczyły hiphop. Cudnie było.

A potem był dyskoteka. Wszyscy bawili się wspaniale.

Dzień Sportu.

W ostatnią środę mieliśmy rozgrywki w przerzutkę piłki ponad siatką. Były to rozgrywki międzyklasowe klas trzecich. Jedna klasa - III d nie zdecydowała się rozegrać z nami meczu. Pierwsze miejsce zajęła klasa III b, my zajęliśmy miejsce drugie, a klasa III a miejsce trzecie. Gratulujemy serdecznie zwycięzcom, bo byli doskonali i opracowali super technikę. Dzięki temu zasłużenie zwyciężyli.

Pisarze z klasy IIIc.

Oto wspaniali autorzy książek. Samodzielnie stworzyli swoje książki, zilustrowali je i z radością je czytałam. Niektóre były tak pasjonujące, że żal było kończyć czytanie i chciałoby się dostać do ręki kolejny tom ( np. Moniki) albo ciąg dalszy ( np. Marcel Ce.). Brawo! Nagrody wręczyłam, brawa były, pora na karierę.

Bezpieczne wakacje.

Wizyta pani Ewy Przybysz.

Pani Ewa to nowa wychowawczyni moich uczniów. Przyszła do nas na zajęcia i poprowadziła lekcję z tabletami. Też uczyłam się razem  z uczniami jak zrobić prezentację wykorzystując aplikację Polaris Office.

Urodziny Moniki.

Kolejne klasowe urodziny celebrowała z nami Monika. Ta już ostatnie niemal klasowe święto, bo wakacje za psem.

Wystawa- Świat PRL-u

Z okazji Święta Wolności, które przypada na 4 czerwca pani Daria Narbut zorganizowała ciekawą wystawę. Zgromadziła na niej bardzo wiele przedmiotów znanym nam nauczycielom i rodzicom naszych uczniów z czasów naszego dzieciństwa. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści o tych dziwnych czasach. Pani Daria znakomicie  wcieliła się w rolę przewodnika po czasach PRL-u.

Mikołaj i roślinka.

Mikołaj przysłał mi komiks. Zrobił zdjęcia roślince, a potem w tablecie w aplikacji ComicsHeadLite zrobił ten komiks z kwiatkiem w roli głównej. Czekam na pozostałe dzieci.Jak dbacie o swoje roślinki?

Stopniowanie przymiotników wakacyjnych.

Mistrzowie Kodowania.

13 i 14 czerwca brałam udział w festiwalu Mistrzów Kodowania w Warszawie. Podczas festiwalu uczestniczyłam też w debacie poświęconej cyfrowej rzeczywistości polskich szkół. W gronie przedstawicieli ministerstw, fundacji i osób związanych z doskonaleniem nauczycieli rozmawialiśmy na temat zmian, jakie zachodzą w szkołach i na temat wykorzystania TIK na lekcjach.

 

Festiwal był zwieńczeniem  pierwszej edycji programu edukacyjnego Mistrzowie Kodowania, którego głównym celem jest propagowanie nauki programowania komputerowego w polskich szkołach. Festiwal był okazją do zaprezentowania kreatywnych prac programistycznych przygotowanych przez uczniów w opracowanym przez Massachusetts Institute of Technology (MIT) obrazkowym języku Scratch.

 

Mistrzowie Kodowania to program realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, Stowarzyszenie „Rodzice w Edukacji” oraz firmę Samsung Electronics Polska. Pierwsza edycja programu została objęta patronatami Pierwszej Damy, Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz Ministerstwa Gospodarki.

Program Mistrzowie Kodowania jest realizowany od marca do czerwca 2014 roku. W ramach inicjatywy umiejętności programistyczne pod okiem 250 nauczycieli rozwija ponad 4 000 uczniów z 120 placówek edukacyjnych z całego kraju. W Olsztynie w programie uczestniczy nasza szkoła oraz SP 2.

 

Z klasy IIIc w zajęciach programowania uczestniczyło sporo dzieci, Projekty Moniki prezentowane były w Warszawie, są pomysłowe i niebanalne. Brawo Monika !

Podsumowanie projektu o pszczołach.

Dziś uczestniczyliśmy w pikniku na zakończenie projektu o pszczołach. Uczniowie z SP 15 przygotowali super przedstawienie, a my grę dydaktyczną. Każdy mógł wziąć udział w konkursie i wygrać nagrodę, malowaliśmy sobie owady na twarzach, niektórzy woleli pajęczaki. Zajadaliśmy miód na wafelkach i bawiliśmy się wesoło aż do godziny 12:00. Na całe szczęście dopisała nam pogoda. Na koniec wszystkie dzieci dostały książkę na wakacje, a pierwszy super zabawny rozdział pani przeczytała nam w klasie.

Przyjaciele pszczół. on PhotoPeach

Wakacje.

Kolejne zajęcia o podróżowaniu.

Podróżujemy po Polsce.

10 czerwca 2014 r.

Kolejny dzień podróżujemy po kraju. Dziś wykonywaliśmy w grupach książki. Robiliśmy kolejna odnogę w  mapie myśli na tablecie i komiksy.

Kopciuszek.

Co to był za dzień ! Teatralna uczta dla nas z okazji Dnia Dziecka. Teatr nauczycielski napracował się bardzo, ale warto było, bo spektakl nas zachwycił. Piękna aktorska gra, scenografia i kostiumy przeniosła nas na dwór królewski. Dziękujemy.

Dzień Dziecka.

Z okazji Dnia Dziecka otrzymaliśmy niespodziankę od pani Grażyny Łebeckiej -  prezesa Stowarzyszenia Na Rzecz Wspierania Edukacji Dzieci i Młodzieży z Pszczyny. Pani Grażyna śledzi nasz blog o tabletach i podziwia naszą pracę. Z okazji święta podarowała nam batoniki i książkę z opowiadaniami napisanymi przez uczniów . Książka jest pięknie wydana, codziennie czytamy jedną opowieść. Trwa tydzień czytania dzieciom zgodnie z akcją Cała Polska Czyta Dzieciom. Mamy wspaniały tydzień. Jutro czekają nas lody od rodziców. Dziękujemy za taki piękny Dzień Dziecka.

Urodziny Basi.

Basia hucznie obchodziła swoje urodziny razem z kolegami i koleżankami z klasy. Sto lat, Basiu !

Wycieczka do Torunia.

Multicentrum.

Kończymy projekt o pszczołach. Naszym zadaniem jest stworzenie gry edukacyjnej o tych owadach. Przygotowaliśmy pytania i grafikę. Pan Karol w specjalnym programie wszystko pięknie złoży. Czeka nas piknik 16 czerwca. Nie możemy się już doczekać.